Rubriky:

Formule 1

Optimistická prognóza. Schumacher by se mohl do tří let úplně uzdravit!

23. října 2014 11:01 - Praha

Vizita lékařská kapacity v Glandu přinesla pozitivní zjištění. Šéf ARO na Univerzitní klinice v Grenoblu Jean-Francois Payen osobně zajel zkontrolovat stav Michaela Schumachera do sídla legendárního jezdce formule 1 u Ženevského jezera a po své návštěvě hovořil v optimistickém tónu: sedminásobný mistr světa by v horizontu jednoho až tří let mohl být úplně zdravý!

 

Profimedia.cz

Schumacher strávil po své vážné nehodě před loňským Silvestrem v nemocnici v Grenoblu bezmála půl roku a Payen na léčbu po celou dobu osobně dohlížel. Po propuštění vítěz 91 Velkých cen strávil léto na specializované rehabilitační klinice v Lausanne a od začátku září se zotavuje doma v Glandu, kde o něj ve speciálně upravených prostorách nepřetržitě pečuje zhruba patnáctičlenný tým.

Podle Payena je v rekonvalesenci německé ikony motorsportu patrné zlepšení, léčba je ale postupná a vyžaduje si trpělivost. „Zaregistroval jsem pokroky, musíme tomu dát ale čas," řekl francouzský specialista německé televizi RTL. „Život po zranění hlavy a mozku jde po etapách, záleží na následcích. Zde se bavíme o horizontu jednoho až tří let," uvedl.

A co Payen neopomněl zmínit, je bezbřehá podpora Schumacherovy manželky Corinny. „Udělala všechno pro to, aby se věci pohnuly kupředu. Michael má doma velmi příznivé podmínky, které napomáhají jeho uzdravení," doplnil lékař z Grenoblu.

Nejúspěšnější závodník v historii formule 1 si vážně poranil hlavu a mozek při lyžování v Savojských Alpách loni 29. prosince. Na klinice v Grenoblu prodělal dvě operace, čtyři týdny strávil v umělém spánku a poté jej lékaři dlouho z řízeného kómatu probouzeli. V polovině června byl Schumacher převezen do Lausanne a v září byl propuštěn do domácího ošetřování.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1