Rubriky:

Formule 1

Francouz Vergne po sezoně skončil ve stáji F1 Toro Rosso

26. listopadu 2014 17:28 - Londýn

Stáj Toro Rosso vstoupí do nové sezóny formule 1 s kompletně obměněným týmem pilotů. Po ruském nováčkovi Daniilu Kvjatovi potvrdil svůj odchod i francouzský jezdec Jean-Eric Vergne.

 

Mike Stone, Reuters

Vergneho budoucnost v týmu byla nejistá už od srpna, kdy vedení stáje oznámilo, že pro příští sezónu angažuje jako druhého pilota ke Kvjatovi mladíka Maxe Verstappena z F3. Po odchodu Sebastiana Vettela z Red Bullu do Ferrari ale talentovaný Rus povýšil ze sesterského Toro Rosso do Red Bullu a pro Vergneho se tak otevřela možnost místo v kokpitu udržet.

Francouz, jenž v týmu F1 působil od roku 2012, ale spekulace ukončil. "Navzdory dobré sezóně a zisku 22 bodů nebudu už v roce 2015 závodit za Toro Rosso," uvedl na twitteru Vergne, jehož Red Bull podporoval i během juniorské kariéry v F3. "Díky za všechny roky. Vzhůru za novou velkou výzvou," dodal.

Druhým pilotem Toro Rosso vedle Verstappena by se tak mohl stát Carlos Sainz mladší, šampión série Formule Renault 3,5. Syn bývalého mistra světa v rallye tento týden s týmem testuje na okruhu v Abú Zabí.

ČTK

Sport 2 Vítěz: S. Vettel (Ferrari) Velká cena Singapuru Vítěz: S. Vettel (Ferrari)   konec
20190922T14:10:00+0200
Velká cena Singapuru
Velká cena Singapuru
Velká cena Singapuru

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1