Rubriky:

Formule 1

Vstup Kataru do F1 zablokovaly Bahrajn a Abú Zabí

12. prosince 2014 10:26 - Londýn

Snahu Kataru o pořádání Velké ceny formule 1 zablokovali organizátoři dvou stávajících Grand Prix v Perském zálivu v Bahrajnu a Abú Zabí. Prozradil to promotér seriálu Bernie Ecclestone, jenž by se přitom dalšímu závodu F1 v regionu nebránil.

 

Kamran Jebreili, ČTK/AP

Katar má funkční okruh Losail poblíž metropole Dauhá, kde se už několik let jezdí mistrovství světa silničních motocyklů. Proto se snaží prosadit i do královské motoristické třídy, ale narazil na veto svých sousedů.

"Mám malý problém. Kdysi jsem korunnímu princi v Bahrajnu rukoudáním slíbil, že žádná další Grand Prix v regionu nebude," citovala v pátek média Ecclestonea. "Když chtěli Velkou cenu v Abú Zabí, řekl jsem jim, že se musejí domluvit s Bahrajnem. Tehdy se to podařilo, tentokrát ne," řekl čtyřiaosmdesátiletý Brit.

Seriál formule 1 bude mít v příští sezóně podle předběžného kalendáře rekordních 21 závodů, nicméně nad Velkou cenou Koreje se vznáší otazník. Závod se nejel už letos a příliš se nepředpokládalo, že se do mistrovství světa ještě vrátí. "Máme s organizátory smlouvu, takže jsme je do kalendáře zapsat museli. Kdybychom to neudělali, mohli by nás zažalovat," vysvětlil Ecclestone formální krok.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1