Rubriky:

Formule 1

Mistrovský Mercedes nezačal poslední testy F1 valně

26. února 2015 19:43 - Barcelona

Mistrovské stáji Mercedes se nevydařil úvod závěrečného testování před startem mistrovství světa formule 1. Šampión Lewis Hamilton musel jízdy předčasně ukončit kvůli technickým problémům.

 

Albert Gea, Reuters

Hamilton předtím stihl odjet 48 kol, byl ale o více než sekundu pomalejší než Brazilec Felipe Massa, který dosáhl nejrychlejšího času za volantem williamsu (1:23,500). Před Hamiltona se časem dostal i švédský pilot Sauberu Marcus Ericsson, ten byl také se 122 okruhy nejpilnějším jezdcem.

"Nemyslím si, že nám to způsobí nějaké boule," řekl Hamilton. "Mám ještě den (v neděli), tak snad jím projdu čistě. A bylo by skvělé, kdyby se nám povedlo tak 150 kol," doplnil Hamilton, kterého v dalších dvou dnech vystřídá v kokpitu Němec Nico Rosberg.

McLaren se musí v Barceloně obejít bez Fernanda Alonsa, který po nehodě v předchozím testování bude až do prvního závodu odpočívat, spekuluje se i o tom, zda bude vůbec pro start v Melbourne fit. A příliš toho nenajezdil ani jeho týmový kolega Brit Jenson Button, který po pouhých sedmi kolech zastavil kvůli potížím s hydraulikou.

Poslední testy potrvají do neděle, sezona začne 15. března v Austrálii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1