Rubriky:

Formule 1

Teenager ve formuli 1 se v Malajsii zapsal do historie

29. března 2015 13:05 - Sepang/Praha

Při malajsijské Velké ceně na sebe veškerou pozornost stáhl vítěz Sebastian Vettel, a tak mnohým unikl historický úspěch sedmnáctiletého pilota. Nizozemec Max Verstappen z týmu Toro Rosso se stal nejmladším pilotem, který bodoval v závodě mistrovství světa formule 1.

 

Olivia Harris, Reuters

„Vždycky jsem říkal, že je hlavně na mně, abych lidem ukázal, že na to nejsem tak mladý," říkal po sobotním šestém místu v kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie v Kuala Lumpur.

Sedmým bodovaným místem při hlavním závodu všem ukázal, že na formuli 1 má. Verstappen dokonce překonal oba závodníky z mateřské stáje Red Bull. V úvodní Grand Prix sezóny v Austrálii přitom po technických problémech nedojel.

Potatil se

Verstappen se stal nejmladším jezdcem formule 1, dosavadní rekord Španěla Alguersuariho, který v roce 2009 debutoval ve věku 19 let a 125 dní, zlomil o dva roky. Svou premiéru v monopostu F1 si Verstappen odbyl už v roce 2014 při měřeném tréninku na Velkou cenu Japonska, který absolvoval tři dny po sedmnáctých narozeninách.

Je synem bývalého závodníka formule 1 Jose Verstappena, jenž byl zároveň poslední výraznější nizozemskou postavou v seriálu MS. Přezdívalo se mu „Jos the Boss" (v překl. Šéf Jos). Vybojuje si podobně okázale znějící přezdívku i jeho syn Max?

Ukázat více ze svého jezdeckého umu bude moci 12. dubna v čínské metropoli Šanghaj.

md, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1