Rubriky:

Formule 1

Každý den jsou muka, přiznal otec pilota Bianchiho

12. dubna 2015 17:01 - Nice

Půl roku po fatální nehodě při Velké ceně Japonska leží Jules Bianchi stále v kómatu. Pětadvacetiletý pilot formule 1 v nemocnici doma v Nice dýchá sám, orgány nepotřebují podpůrné přístroje, ale vědomí po vážném zranění hlavy nenabyl. Občas zareaguje na dotek.

 

Profimedia.cz

"Každý den jsou muka," přiznal Bianchiho otec Philippe deníku Nice Matin. "Někdy je aktivní a pohne sebou. Je to ale skutečné, nebo jen reflex? Jules každý den vlastně absolvuje maraton," přirovnal.

Francouzský jezdec stáje Marussia havaroval 5. října na okruhu v Suzuce. V dešti ztratil kontrolu nad vozem a vletěl do jeřábu, který odstraňoval jiný havarovaný monopost.

Denně mladého jezdce navštěvuje někdo z rodiny či přítelkyně a neztrácejí naději. "V Japonsku nám nedávali nejmenší naděje, lékaři mluvili o nenávratném poškození," řekl otec. Že bude syn schopen transportu, prý odhadovali nejdříve za rok, ale když začal sám dýchat, po sedmi týdnech se ocitl v Nice.

"To bylo jako den a noc," vzpomínal Bianchi starší. "Věříme v zázrak, ale víme, že progres při tomto typu traumatu přichází velmi pomalu. Ale je to hrozné. Přežije? A pokud ano, bude postižený, nebo bude moci žít normálně? Můžu jen říci, že taková nehoda vás zasáhne více než rychlá smrt. Utrpení nemá konce," dodal v slzách.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1