V trénincích na VC Bahrajnu F1 byl nejrychlejší Rosberg

Německý pilot Nico Rosberg z Mercedesu zajel nejrychlejší čas v pátečních trénincích na Velkou cenu Bahrajnu formule 1. O 115 tisícin pomalejší byl jeho týmový kolega a lídr šampionátu Lewis Hamilton, s více než půlsekundovým odstupem za Rosbergem následovali oba piloti Ferrari Kimi Räikkönen z Finska a Sebastian Vettel z Německa.

Nico Rosberg z Mercedesu během tréninku na VC Bahrajnu vozů formule 1.

O pořadí rozhodly podvečerní časy při závodních podmínkách pod umělým osvětlením. V první tréninkové sekci při teplotách přes 35 stupňů na rozžhaveném asfaltu piloti Mercedesu nejeli naplno a při triumfu Räikkönena před Vettelem se spokojili s 15. a 16. místem.

Hned za piloty Ferrari se pokaždé umístil Fin Valtteri Bottas ve williamsu, odpoledne prohrál s Vettelem o pouhé tři tisíciny.

V sobotu se rozhodne v kvalifikaci o pořadí na startu nedělního závodu. Ve všech třech dosavadních závodech v této sezóně nenašel v souboji s časem na jedno kolo přemožitele Hamilton.

Čtvrtý závod letošního MS se jede v neděli od 17.00 SELČ a jeho průběh můžete tradičně sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.cz. Přímý přenos vysílá Sport1 a Sport2.