V trénincích na GP Španělska F1 byly nejrychlejší mercedesy

Barcelona

O nejrychlejší časy v trénincích na Velkou cenu Španělska formule 1 se podle očekávání podělili piloti Mercedesu. Úvodní trénink v Barceloně vyhrál nejlepším výkonem dne 1:26,828 Němec Nico Rosberg, odpoledne byl nejrychlejší lídr šampionátu Lewis Hamilton z Británie (1:26,852).

Oba jezdci stáje Mercedes. Vpředu Němec Nico Rosberg, za ním Brit Lewis Hamilton.

Třetí čas zajel čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel ve ferrari. Německý pilot, jenž jako jediný dokázal v dosavadních čtyřech Grand Prix sezony porazit Hamiltona, výkonem 1:27,260 zaostal za duem z Mercedesu o čtyři desetiny sekundy.

Dopolední trénink absolvovala ve williamsu Susie Wolffová. Čtyřicet let poté, co Italka Lella Lombardiová právě v Barceloně dokázala jako jediná žena v historii F1 bodovat, zajela skotská pilotka čtrnáctý čas. Porazila například trápící se duo McLarenu Fernanda Alonsa s Jensonem Buttonem. "Užívala jsem si každou minutu," řekla Wolffová, kterou odpoledne vystřídal v kokpitu Fin Valtteri Bottas a byl osmý.

Po čtyřech Velkých cenách vede průběžné pořadí mistr světa Hamilton s náskokem 27 bodů před Rosbergem, jenž má o bod víc než třetí Vettel.

Tréninky na Velkou cenu Španělska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Barceloně: