Rubriky:

Formule 1

Kde je život, tam je naděje. Bianchiho kritický stav se ale nezměnil

21. května 2015 19:39 - Monte Carlo

Stav francouzského pilota formule 1 Julese Bianchiho je i zhruba sedm měsíců po nehodě ve Velké ceně Japonska na okruhu v Suzuce kritický a jen s malými vyhlídkami na zlepšení. Jeho rodina ale nadále věří v uzdravení. Jezdcův otec to uvedl v televizním rozhovoru u příležitosti Velké ceny Monaka, při které Bianchi vloni devátým místem poprvé a naposledy v kariéře bodoval v mistrovství světa. Přiznal však, že k žádnému významnému posunu v posledních týdnech nedošlo.

 

Profimedia.cz

"Jsme ve fázi stagnace. Neurologický vývoj není takový, jaký bychom si přáli," řekl Philippe Bianchi v rozhovoru pro francouzskou televizní stanici Canal+. "Pro mě je ale nejdůležitější, že Jules žije. Říkáme si, že kde je život, tam je naděje. Dodává nám sílu, že se o ten život pere. Víme ale také, že stát se může všechno, a tak myslíme i na to nejhorší. To je děsivé," uvedl.

Víkendový závod v Monte Carlu v něm vyvolal vzpomínky na synův životní úspěch. Deváté místo ve slavné městské Grand Prix bylo s převahou nejlepším výsledkem v jeho dvouletém působení v roli soutěžního jezdce v královské automobilové třídě.

"Byl jsem jedním z prvních, kdo ho mohl obejmout. Byl to neuvěřitelný moment. Když vystoupil z auta, jeho obličej, jak byl šťastný... To je vzpomínka, která mě v tuto chvíli znovu dojímá," řekl Bianchi starší.

Jules Bianchi havaroval 5. října na okruhu v Suzuce. Pětadvacetiletý jezdec stáje Marussia v dešti ztratil kontrolu nad vozem a vletěl do jeřábu, který odstraňoval jiný havarovaný monopost. Utrpěl při tom těžká zranění hlavy. V listopadu byl z Japonska převezen do nemocnice v Nice, kde je na jednotce intenzivní péče. Sám dýchá, orgány nepotřebují podpůrné přístroje, ale vědomí dosud nenabyl, občas zareaguje na dotek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1