Rosberg ovládl tréninky v rozpáleném Silverstonu. Jak odpoví Hamilton?

Program Velké ceny Británie v pátek odstartovaly měřené tréninky a z očekávaného souboje Lewise Hamiltona s Nikem Rosbergem měl v úmorném parnu navrch druhý jmenovaný. Německý pilot vyhrál oba souboje s chronometrem, Hamilton ve druhém tréninku obsadil na domácí půdě dokonce až čtvrté místo za oběma jezdci Ferrari.

Soustředěný výraz Nika Rosberga při prvním měřeném tréninku v Silverstonu.

V dopoledním tréninku byl Hamilton druhý se ztrátou pouhých sedmi setin. Rosberg se přitom dokázal vyrovnat s potížemi s hydraulikou v převodovce, které jej po pouhých pěti odjetých kolech vrátily do garáže. V době jeho nepřítomnosti okupoval první příčku podle očekávání britský lídr šampionátu, německý jezdec se ale ještě stačil vrátit na trať a absolvoval sedm kol, během nichž se prodral do čela pořadí. Nejlepším jezdcem dopoledne se přitom stal pouhou setinu sekundy před ukončením programu.

Solidní výkon předvedli oba nováčci ze stáje Toro Rosso, sedmnáctiletý Max Verstappen zajel třetí čas a Carlos Sainz Jr. byl pátý. Mezi piloty z juniorky Red Bullu se dokázal vklínit Kimi Räikkönen z týmu Ferrari, druhý pilot Scuderie Sebastian Vettel byl šestý.

Domácí trápení McLarenu, spokojená Wolffová

Potupné dopoledne museli přežít členové ikonického britského týmu McLaren. Fernanda Alonsa i Jensona Buttona provázely opět technické problémy, oba strávili velkou část tréninku v boxech a nakonec zajeli 17. a 18. čas. Horší už byly jen vozy stáje Manor.

Větší důvod ke spokojenosti měla testovací jezdkyně Williamsu Susie Wolffová, která se letos poprvé zapojila do programu Velké ceny. Skotská závodnice obsadila třináctou příčku se ztrátou necelých tří sekund na Rosberga a byla např. o celou sekundu rychlejší než Alonso.

Odpoledne dvakrát vlála červená

Odpolední trénink byl dvakrát přerušen, když Romain Grosjean s lotusem a Roberto Merhi s vozem Manor skončili mimo trať. Pořadí zprvu opanoval Hamilton, záhy jej ale překonal jeho stájový rival a posléze i Räikkönen a Vettel. „Nedokázal jsem být rychlejší," krčil rameny v boxech Hamilton.

Program GP Británie pokračuje v sobotu dopoledne třetím měřeným tréninkem, ve 14.00 SELČ pak začíná kvalifikace, která určí postavení na startu nedělního závodu. Ten začíná rovněž ve 14.00 (on-line reportáž na Sport.cz, přímý přenos Sport 1).