Rubriky:

Formule 1

Williams oznámil prodloužení spolupráce s Massou a Bottasem

3. září 2015 11:47 - Monza

Brazilec Felipe Massa a Fin Valtteri Bottas budou i v příští sezoně mistrovství světa závodit ve formuli 1 za Williams. Vedení stáje před víkendovou Velkou cenou Itálie v Monze oznámilo, že se s piloty dohodlo na další spolupráci.

 

Michael Kooren, Reuters

"Máme oba velké štěstí," řekl šestadvacetiletý Bottas, jenž v barvách Williamsu absolvoval všech 49 závodů od svého vstupu do formule 1 a vloni skončil v celkovém hodnocení seriálu čtvrtý. O osm let starší bývalý pilot Ferrari Massa, jehož maximem je titul vicemistra z roku 2008, jezdí za Williams od minulé sezony.

"Stabilita je klíčová pro jakýkoliv tým, který chce mít ve formuli 1 úspěch," řekl šéf týmu Frank Williams. "Takže fakt, že můžeme vstoupit do třetí sezony s jednou z nejsilnějších sestav na roštu, staví Williams do skvělé pozice, aby mohl pokračovat v nastaveném trendu," dodal.

Williamsu patří v aktuální sezoně třetí místo v Poháru konstruktérů za suverénním Mercedesem a Ferrari. Massa figuruje v pořadí jezdců na pátém místě, Bottas je o tři body za ním šestý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1