Rubriky:

Formule 1

Ecclestone chválí sexy zkušební pilotku Lotusu, blondýna chce závodit

11. září 2015 08:03 - Londýn

Zas a znovu to ženské zkoušejí. Na pozice ve startovním poli formule 1 útočí nejen Susie Wolffová, testovací jezdec stáje Williams, ale také Carmen Jordáová, její kolegyně z Lotusu. „Chci jezdit závody a stát se nejlepší ženou ve formuli 1. To je můj dlouhodobý cíl,“ ujišťuje sedmadvacetiletá atraktivní blondýna ze Španělska, pro niž lobuje také Bernie Ecclestone, mocný vládce královské motoristické třídy.

 

Profimedia.cz

Její otec José Miguel Jordá byl rovněž soutěžním pilotem. Carmen v uplynulých čtyřech sezónách startovala v seriálu GP3 bez výrazného výsledku. Sotva však začátkem tohoto roku nastoupila jako testovací jezdec k Lotusu, dává o sobě vědět.

„Je velmi dobrá a Lotusu už odvedla velmi dobrou práci," lobuje pro ni i Bernie Ecclestone, šéf seriálu formule 1.

„Chce samozřejmě jezdit i velké ceny, ale to není sama. Musíme najít správnou cestu," dodává vlivný Brit.

Stopky pohlaví nezajímá

Carmen Jordáová je další sexy dračicí, jež se tlačí na závodní okruhy formule 1 mezi mužské.

„Celé je to o tom dostat příležitost a dát talentovaným dívkám šanci ukázat se v nižších kategoriích. Není pochyb o tom, že jako žena musíte makat víc, abyste si získala respekt, protože mnoho lidí o vás bude pochybovat," poukázala nedávno Susie Wolffová.

„Když to ale jednou dokážete, pak je to celé už jen o výkonu a v motoristickém sportu je výkonem síla. Stopky nezajímá vaše pohlaví, rasa či jakýkoliv jiný faktor. Řeknou vám jen tolik, zda jste rychlí nebo pomalí a podle toho vás budou soudit," dodává dvaatřicetiletá pohledná blondýnka ve službách Williamsu.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1