Rubriky:

Formule 1

FANTASY: Bude Hamilton v Singapuru pokračovat ve své dominanci?

18. září 2015 16:55

Formule 1 se na tento víkend přesunula do jihovýchodní Asie, kde se uskuteční Velká cena Singapuru. Jedná se už o 13. podnik letošní sezóny.

 

Úřadující mistr světa Lewis Hamilton kráčí za obhajobou šampionátu mílovými kroky. Britský pilot si před necelými dvěma týdny v Itálii posedmé v řadě a pojedenácté celkově vyjel v této sezóně pole position.

Hamilton opanoval podnik v Monze

Největší Hamiltonův konkuret a stájový kolega v jedné osobě - Nico Rosberg do cíle nedojel, jelikož mu shořel motor. Po dvanácti závodech je mezi Hamiltonem a Rosbergerm rozdíl již 53 bodů v boji o nejcenněší titul ve světě motosportu.

Špatná kvalita ovzduší může závodníkům zkomplikovat víkendovou Velkou cenu Singapuru, která už tak patří kvůli náročným klimatickým podmínkám k fyzicky nejtěžším v šampionátu.

Kvůli požárum lesa v sousední Indonésii se Singapur ocitl v posledních dnech v obalu smogu. Avšak kvalifikace a závod formule 1 by měly proběhnout podle plánu. Velká cena Singapuru patří mezi nejnáročnější závody v celé Grand Prix, a to díky vysokým teplotám a vysoké vlhkosti vdzuchu. Jezdci jej přirovnávají k Velké ceně Malajsie. Avšak na rozdíl od Malajsie se v Singapuru pojede za nočního osvětlení.

Loni zde zvítězil Hamilton před Sebastianem Vettelem a Danielem Ricciardem. Oba jezdci v té době jezdili za Red Bull.

fantasy
Fantasy liga formule

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1