Rubriky:

Formule 1

Button Kristiánovu hlášku nepoužije. V McLarenu bude pokračovat

1. října 2015 13:52 - Praha/Woking

Ještě před dvěma týdny se čile spekulovalo, že brzy z úst Jensona Buttona uslyšíme parafrázi proslulé Kristiánovy repliky „Zavřete oči, odcházím." Britský pilot ale nakonec oponu za svou 16 let trvající kariérou ve formuli 1 nestáhne. Stáj McLaren totiž ve čtvrtek potvrdila, že za ni bude mistr světa z roku 2009 závodit i v příští sezóně.

 

Thomas Peter, Reuters

„V uplynulých týdnech jsme s Jensonem živě diskutovali o jeho dalších plánech. A dnešní prohlášení je radostnou zprávou a velkou motivací jak pro nás oba, tak pro celý McLaren," uvedl šéf skupiny McLaren Ron Dennis.

Button tak v McLarenu naplní svůj dvouletý kontrakt. „Abych uvedl věci na pravou míru... Jenson podepsal dvouletou smlouvu s možností ukončení po první sezóně. Tato opce je ale zcela irelevantní. Jenson bude závodit za McLaren i v příštím roce za podmínek, které jeho smlouva stanoví," prohlásil Dennis.

Pro britského pilota tak bude příští rok 17. sezónou ve formuli 1, během níž by se měl stát teprve třetím pilotem po Rubensi Barrichellovi a Michaelu Schumacherovi, který překročí hranici tří set startů ve Velkých cenách F1.

„V poslední době jsem hodně přemýšlel a není tajemstvím, že v jednu chvíli jsem vážil dvě rozhodnutí. S McLarenem jsem ale už spjatý po šest sezón. A z rozhovorů s Ronem v uplynulých týdnech jasně vyplynulo, že bychom rádi společně vytáhli tým ze současných potíží zpátky na vrchol. Letošní rok nebyl pro nikoho z nás úplně jednoduchý, všichni ale věříme, že nadcházející sezóna bude úplně jiná," uvedl pětatřicetiletý vítěz patnáctí závodů mistrovství světa vozů formule 1.

pn, Sport.cz

Vyhrabe se McLaren v příští sezóně F1 z problémů a bude konkurovat elitním stájím?

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1