Rubriky:

Formule 1

Sainz v tréninku v Soči těžce havaroval

10. října 2015 12:17 - Soči
(Aktualizováno: 10. října 2015 14:52)

Vážná nehoda španělského pilota Carlose Sainze jr. předčasně ukončila třetí trénink na Grand Prix Ruska formule 1. Jezdec stáje Toro Rosso při nájezdu do třinácté zatáčky okruhu v Soči ztratil kontrolu nad monopostem, narazil do zdi a poté vletěl přímo do ochranné bariéry. Z nehody naštěstí vyvázl bez zranění.

 

Grigory Dukor, Reuters

Jednadvacetiletý syn bývalého mistra světa v rallye opustil trať na nosítkách. Při odvozu sanitkou byl při vědomí a ukazoval palcem nahoru na znamení, že je v pořádku, což vzápětí potvrdilo vyšetření v nemocnici.

"Všechno v pořádku, žádný strach. Už přemýšlím, jak přesvědčím doktory, abych mohl být zítra na startu," uvedl Sainz na twitteru.

Krátce po havárii mohl uklidnit i svého slavného otce. "Zrovna jsme spolu mluvili. Díky bohu, je Carlos v pořádku. Ještě ho čekají další vyšetření, ale už jsem mnohem klidnější," citovala BBC rallyeového šampióna z let 1990 a 1992.

Jeho syn ve své první sezóně v F1 zatím nasbíral 12 bodů a je průběžně patnáctý. Jeho nejlepším výsledkem je osmé místo z březnové Velké ceny Malajsie.

Rosberg vyjede v Soči z pole position.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1