Rosberg vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Mexika před Hamiltonem

Německý pilot Nico Rosberg odstartuje do nedělní Velké ceny Mexika formule 1 z prvního místa. Jezdec stáje Mercedes porazil v sobotnní kvalifikaci týmového kolegu a už jistého mistra světa Brita Lewise Hamiltona o 188 tisícin sekundy. Pole position získal počtvrté za sebou a popáté v sezóně.

Pilot stáje Mercedes Nico Rosberg při kvalifikaci na GP Mexika.

Ze třetího místa za oběma mercedesy vyrazí do závodu Sebastian Vettel s ferrari, který bude hájit druhou příčku v průběžném pořadí před krajanem Rosbergem. Ve druhé řadě na startovním roštu ho doplní Rus Daniil Kvjat z Red Bullu.

"Jsem naprosto spokojený. Byl jsem rychlý celý víkend a mohl pořádně útočit," řekl Rosberg po jubilejním 20. vítězství v kvalifikaci v kariéře. "Doufal jsem, že to bude o něco těsnější. Zkusil jsem všechno," konstatoval Vettel, jenž na konkurenta ztratil 370 tisícin. V pořadí šampionátu má náskok čtyř bodů.

Favorit domácích fanoušků Sergio Pérez obsadil v kvalifikaci na obnovenou mexickou Grand Prix, která se pojede poprvé od roku 1992, deváté místo. Jezdec stáje Force India zaostal za Rosbergem o 1,236 sekundy.

Hamilton, jenž si obhajobu titulu zajistil minulý týden triumfem v Austinu, má letos na svém kontě už deset vítězství. Tři závody před koncem sezony bojuje o vyrovnání Vettelova rekordu 13 výher, který německý pilot stanovil v roce 2013 v barvách Red Bullu.