Rubriky:

Formule 1

Renault bude v F1 závodit s Maldonadem a Palmerem

7. prosince 2015 19:14 - Londýn

Automobilka Renault bude příští rok při návratu do seriálu mistrovství světa formule 1 spoléhat na piloty Pastora Maldonada a Jolyona Palmera, kteří měli uzavřené smlouvy se stájí Lotus. Podle výkonného ředitele týmu Renault Matthewa Cartera se na platnosti kontraktů ani po převzetí stáje nic nezměnilo.

 

Profimedia.cz

Venezuelan Maldonado, jenž do týmu přináší štědrou sponzorskou podporu státního petrolejářského koncernu PSDVA, i Brit Palmer podepsali s Lotusem nové smlouvy už před tím, než Renault oficiálně potvrdil převzetí týmu. Pozice třetího jezdce je zatím volná. Letos ji zastával Palmer, jenž v kokpitu vystřídá Francouze Romaina Grojseana, který odešel do nového amerického týmu Haas F1.

Spekulace o možných změnách na místech pilotů vyvolala slova výkonného ředitele Renaultu Carlose Ghosna při oznámení návratu automobilky do F1. Ghosn sliboval, že podrobnosti o cílech, jezdcích, strategii a partnerech tým oznámí v lednu. Podle Cartera ale půjde jen o formální potvrzení jmen, slavnostní představení nového jména stáje, týmových barev a podobně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1