Rubriky:

Formule 1

Německý magazín: Schumacher udělal pár kroků a hýbe paží!

22. prosince 2015 12:23 - Praha

Nejkrásnější dárek k Vánocům? Nebo snad rovnou zázrak? Německý magazín Bunte tvrdí, že legendární pilot formule 1 Michael Schumacher udělal dva roky po devastujícím zranění hlavy a mozku první kroky a rozhýbal jednu paži. Management německého závodníka ale tyto informace popřel.

 

Profimedia.cz

Bunte věnovalo Schumacherovi ve svém posledním vydání, které vyšlo jen pár dnů před druhým výročím od fatálního karambolu ikony F1, titulní stranu s palcovým titulkem: Může opět chodit. V článku pak redakce tvrdí, že Schumacher s pomocí terapeuta udělal pár nesmělých kroků a dokázal mírně pohybovat rukou.

Dlouholetá Schumacherova mluvčí Sabine Kehmová ale informace rázně popřela. „Bohužel jsme nuceni na základě posledních zpráv publikovaných v tisku upřesnit, že tvrzení, že se Michael opět pohybuje, se nezakládá na pravdě," uvedla Kehmová. „Tyto spekulace jsou velmi nezodpovědné a výrazně zasahují do Michaelovy léčby. A bohužel dávají také falešné naděje lidem okolo," dodala.

Vedení magazínu ovšem reagovalo tvrzením, že si za svou verzí příběhu stojí. Nejmenovaný zdroj měl časopisu sdělit: „Michael je velmi subtilní. S pomocí terapeutů ale může opět trochu chodit. Dokáže udělat pár krůčků. A rovněž zvedne ruku."

Smutný Silvestr

Schumacherova tragédie odstartovala 29. prosince 2013, kdy vítěz 91 Velkých cen F1 při lyžování v neupraveném terénu v Savojských Alpách, kde chtěl s přáteli oslavit Silvestra, upadl a udeřil se hlavou o trčící kámen. Přestože měl legendární jezdec helmu, náraz způsobil vážné zranění hlavy a mozku a Schumacher strávil v nemocnici v Grenoblu 159 dní v umělém spánku. Poté byl německý pilot převezen na dva měsíce na specializovanou rehabilitační kliniku v Lausanne a od loňského září se zotavuje v rodinné rezidenci v Glandu na břehu Ženevského jezera.

Schumacherova manželka Corinna měla nechat část honosného sídla přestavět na domácí kliniku pro potřeby rehabilitace a o ikonu F1 má prý permanentně pečovat 15členný tým lékařů a zdravotnického personálu. Náklady na zdravotnickou péči pak údajně šplhají na 100 tisíc liber týdně (asi 3,75 miliónu korun).

Ověřené zprávy o skutečném Schumacherově stavu se nicméně v poslední době prakticky neobjevují, Kehmová před mnoha měsíci pouze uvedla, že "Michael dělá pokroky odpovídající závažnosti jeho zranění. Čeká ho ale ještě těžká a dlouhá cesta."

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1