Rubriky:

Formule 1

Rarita! Nizozemský mladíček se s formulí 1 proháněl po sjezdovce

18. ledna 2016 08:10 - Kitzbühel

Lyžaři v Kitzbühelu nevěřili vlastním očím. Ve výšce přes 1600 metrů nad mořem se na zasněžených svazích vyhlášeného rakouského zimního střediska proháněl vůz formule 1! V rámci marketingové akce Red Bullu za jeho volant usedl nizozemský pilot Max Verstappen.

Reuters

„Neskutečný zážitek! Na takovém podkladu si člověk s tímhle autem jen tak nezajezdí. Hezky jsem si s ním pohrál, navíc ten úžasný výhled. Moc jsem si to užil," zubil se osmnáctiletý mladíček ze stáje Toro Rosso, juniorského týmu Red Bullu, jenž ve své první sezóně v seriálu MS obsadil se 49 body v konečném pořadí dvanácté místo.

Technici dopravili model vozu RB7, s nímž Němec Sebastian Vettel získal titul mistra světa, na slavný Hahnenkamm vrtulníkem. Pneumatiky opatřili sněžnými řetězy a show mohla začít. Několik prudkých zrychlení, pár smyků, jinak se ale Verstappen snažil držet vůz o síle přes 750 koní zkrátka. Proháněl se převážně po spojovacích úsecích. Na vyhlášenou sjezdovku Streif, kde se příští týden uskuteční už 76. ročník tradičního závodu Světového poháru, ho pořadatelé pochopitelně nepustili.

„Když Thomas Überall (šéf marketingu Red Bullu) poprvé přišel s myšlenkou uspořádat naši promo akci na Hahnenkammu, říkal jsem si, ten se snad zbláznil," uvedl poradce stáje Helmut Marko. „Ale podařilo se to."

Velká cena Rakouska vozů F1 se letos pojede 3. července ve Spielbergu.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1