Rubriky:

Formule 1

Red Bull čeká pomalejší start. Jen blázen by nás ale odepsal, tvrdí Horner

18. února 2016 20:04 - Praha/Londýn

Mistrovská éra je pryč a tým Red Bull před začátkem nové sezóny formule 1 volí opatrná slova. Šéf stáje Christian Horner při středeční premiéře letošního monopostu v Londýně dokonce připustil, že lepší výsledky čeká od Daniela Ricciarda a Daniila Kvjata až v druhé polovině roku.

Reuters

Red Bull po čtyřech mistrovských titulech v řadě v letech 2010-13 v uplynulých dvou sezónách stagnoval a především vinou horší pohonné jednotky z dílny Renaultu nedokázal konkurovat vládnoucímu Mercedesu a týmu Ferrari, který se instaloval do role korunního prince.

Horner proto při odhalení monopostu nestavěl vzdušné zámky. „Bude to sezóna postupného vývoje. Očekávám, že bude mít dvě části. V první se budeme rozjíždět pomaleji, ale v té druhé, doufám, učiníme významný pokrok," poznamenal týmový boss. „Problém je, že nejsme sami, kdo zapracoval během zimní pauzy na zlepšení. Takže poměry ve startovním roštu budou patrnější zhruba po třech závodech," uvedl Horner.

Kvjat s Ricciardem obsadili v konečném pořadí loňského šampionátu sedmé, resp. osmé místo a Horner připustil, že v obecném povědomí nepředstavují vážnou hrozbu pro suverénního Lewise Hamiltona a spol. „Hodně lidí Red Bull pro letošní rok odepsalo. My jsme ale bojovníci. Jen blázen by odepsal tým tvořený lidmi s takovým kalibrem, jakým disponuje Red Bull," podotkl Horner.

O tom, zda se Horner mýlil, či nikoliv, bude jasněji v průběhu několika týdnů. Letošní mistrovství světa F1 odstartuje 20. března Velká cena Austrálie.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Formule 1