Rubriky:

Formule 1

Alonso vylezl z hromady šrotu nezraněn: Někdy člověk zapomíná, že jezdí tři sta v hodině

20. března 2016 11:24 - Praha

Spektakulární karambol přinesl úvodní podnik mistrovství světa formule 1 v Austrálii, kde v sedmnáctém kole nedělního závodu v Melbourne Fernando Alonso totálně zdemoloval monopost McLarenu. Přesto z hromady šrotu vylezl nezraněn a odešel po svých. Odborníci se shodli, že se jednalo o malý zázrak. V monopostu totiž prakticky nic nezůstalo na svém místě.

 

Jason Reed, Reuters

„Cítím se dobře. Snažím se dát vše v těle na své místo," zachoval si Alonso nadhled při rozhovoru pro BBC, když opouštěl zdravotní středisko na okruhu, kde se podrobil důkladnému vyšetření. „Byla to velká, vážně velká havárie," uvědomoval si dvojnásobný mistr světa, že měl obrovské štěstí.

„Jsem skutečně vděčný za nynější bezpečnost vozidel. Když si uvědomím vážnost karambolu jsem šťastný, že jsem živý a mohu tady hovořit," vykládal Alonso, jenž při předjíždění kolidoval s Estebanem Gutierrezem v monopostu Haas.

Ihned se spustily vášnivé debaty, kdo udělal chybu... „Myslím, že šlo prostě o závodní incident. Oba jsme se snažili bojovat a někdy prostě zapomínáme, že jezdíme rychlostí tři sta kilometrů v hodině a každý malý problém se může proměnit v mnohem větší," přemítal Alonso. „Podle mého šlo o kombinaci mnoha faktorů a výsledkem byla havárie. Hlavní je, že jsme oba v pořádku," říkal Alonso.

„Šlo o naprosto děsivý okamžik. Měl jsem vážně obrovský strach a hned jsem se rozběhl k Fernandovu monopostu. Cítil jsem obrovskou úlevu, když jsem viděl, že je v pořádku. Byl to obrovský šok pro nás oba," prohlásil Esteban Gutierrez.

Závod musel být následně zastaven kvůli bezpečnosti, protože na trati bylo mnoho trosek z obou poškozených monopostů. Po restartu z boxové uličky bitvu v Melbourne ovládl Němec Rosberg v monopostu Mercedes.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1