Rosberg o dva roky prodloužil smlouvu s Mercedesem

22. července 2016 09:35 - Budapešť

Německý pilot formule 1 Nico Rosberg bude i nadále jezdit za Mercedes. Vedoucí jezdec průběžného pořadí mistrovství světa prodloužil s týmem smlouvu do roku 2018. Stávající kontrakt mu měl vypršet na konci této sezóny.

 

Ronald Zak, ČTK/AP

Mercedes si tak pojistil služby i svého druhého jezdce, když loni v květnu prodloužil do roku 2018 smlouvu s trojnásobným šampiónem Lewisem Hamiltonem. Právě před britským pilotem vede Rosberg před víkendovou Velkou cenou Maďarska pořadí seriálu, ale už jen o jediný bod.

Jednatřicetiletý Rosberg v minulosti jezdil za Williams, odkud do Mercedesu přestoupil v roce 2010. Na kontě má devatenáct vítězných Velkých cen a v posledních dvou letech obsadil v konečném pořadí MS vždy druhé místo za Hamiltonem.

ČTK

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.