Rubriky:

Formule 1

Jak přilákat diváky na formuli 1? Trojnásobný světový šampión nabízí recept

23. února 2017 09:31 - Praha

Jak zase zpopularizovat formuli 1? Podle Lewise Hamiltona jsou budoucností městské okruhy. „Máme závody na místech, kde nejsou žádní fanoušci. A přitom to jsou právě oni, kdo dělají ze závodního víkendu událost,“ prohlásil trojnásobný světový šampión.

 

Profimedia.cz

Závody formule 1 v posledních letech už nejsou tak populární jako dříve. Jedním z důvodů jsou podle Lewise Hamiltona okruhy, kde se jezdí. Jsou daleko a diváci tak o ně nemají příliš zájem. „Nejsem zrovna příznivec nových okruhů, které ve formuli 1 nyní máme. Některé jsou daleko za městem a lidé musí dlouho dojíždět,“ uvedl na webu motorsportweek.com dvaatřicetiletý Hamilton.

„Tak třeba v Číně. Je tam mnoho měst, hodně lidí, ale na závod se musí dojíždět. Přitom okruh je skvělý, nechápu ale, proč ho postavili tak daleko,“ řekl dále trojnásobný mistr světa. „Pak máme závody v místech, kde nejsou téměř žádní diváci. Proč tam sakra máme závodit? Vždyť právě fanoušci dělají ze závodního víkendu událost. Silverstone, to je jeden z nejlepších závodů roku. A to proto, že tam je spousta diváků, kteří vytvářejí úžasnou atmosféru. Měli bychom jezdit tam, kde jsou diváci, kteří nás chtějí vidět.“

Chtěl by jezdit v New Yorku

A právě městské okruhy jsou podle pilota Mercedesu řešením, jak formuli 1 zase více zpopularizovat. „Myslím, že budoucností formule 1 jsou městské okruhy. Doufám, že do kalendáře světového šampionátu přibydou další,“ přeje si britský jezdec. „Fantastický by byl New York. Spojené státy americké jsou tak velkou částí světa a my tam máme jen jednu Velkou cenu. Mělo by jich tam být více.“

„Navíc v zemích, kde se koná jen jeden závod, musí diváci celý rok čekat, než nás zase uvidí. Je to jako koncert. Člověk se těší, chvíli v něm nadšení zůstane a pak na to zase zapomene, proto chci v USA alespoň ještě jeden závod,“ uzavřel Hamilton.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1