Varování pro Vettela s Hamiltonem! Trénink v Baku ovládl Verstappen, i s havárií

Baku/Praha

První den tréninků na Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 ovládl Max Verstappen z Red Bullu. V dopoledním úvodním programu o půl sekundy porazil týmového kolegu Daniela Ricciarda, odpoledne ještě zrychlil a o desetinu sekundy předčil Valtteriho Bottase z Mercedesu. Den plný karambolů pak symbolicky uzavřel havárií.

Pilot Red Bullu Max Verstappen při prvním tréninku na GP Ázerbájdžánu.

Okruh v Baku potvrdil, že kombinace rychlých rovinek a ostrých zatáček dělá stejně jako při loňské premiéře v seriálu jezdcům problémy. Řada pilotů na trati bojovala s přilnavostí a často si museli pomoci výjezdem skrz únikovou zónu. Bottas, který loni v Baku zaznamenal s rychlostí 378 km/h rekord formule, v ranním tréninku jen o vlásek unikl nehodě.

Verstappen situaci v závěru dne nezvládl a zhruba půl minuty před koncem druhého tréninku skončil v bariéře. Z vozu ale okamžitě vylezl a kontroloval, jak moc monopost poškodil.

Štěstí neměl ani Sergio Pérez, který ráno po nárazu do bariéry přišel o pravé zadní kolo a poškodil přední. Trénink musel být kvůli jeho havárii přerušen. Mechanici Force India ale stihli vůz během pauzy opravit a mexický pilot odpoledne zajel sedmý čas.

V prvním tréninku patřilo třetí místo vedoucímu jezdci mistrovství světa Sebastianu Vettelovi z Ferrari, odpoledne si pohoršil na pátou pozici. Jeho pronásledovatel Lewis Hamilton z Mercedesu obsadil dopoledne páté místo, když doplatil na rušný provoz na trati, ve druhé části tréninku byl až desátý.

Pořadí na startu určí sobotní kvalifikace (od 15 hod.), závod pak startuje v neděli rovněž v 15.00. Průběh závodu můžete tradičně sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.cz, přímý přenos vysílá televize Sport2.