Vettel porazil v tréninku v Japonsku Hamiltona o dvě desetiny

Německý pilot Sebastian Vettel porazil v tréninku na Velkou cenu Japonska formule 1 svého největšího soupeře Lewise Hamiltona z Británie o dvě desetiny sekundy. V hodnocení mistrovství světa je před nedělním závodem v Suzuce pořadí opačné, hvězda Mercedesu Hamilton vede před německým rivalem z Ferrari o 34 bodů.

Němec Sebastian Vettel před startem tréninku při GP Japonska.

Vettel zajel nejrychlejší čas dne 1:29,166 v ranním tréninku a druhého Hamiltona předčil o 211 tisícin. Třetí byl Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu.

Druhý trénink pak ovlivnil odpolední déšť, v němž vyjelo na trať jen pět pilotů. Mezi nimi Hamilton, jenž si vyzkoušel jízdu na mokru a trénink vyhrál ve výrazně pomalejším čase 1:48,719.

Dosažené časy v trénincích nemusejí být pro konečné pořadí v Grand Prix směrodatné, neboť podmínky se mají v Suzuce i nadále měnit. V sobotní kvalifikaci není vyloučen další déšť, naopak v nedělním závodě by mělo panovat slunečné a teplé počasí.

Ve složité situaci bude Hamiltonův týmový kolega Valtteri Bottas, jemuž museli mechanici měnit neplánovaně motor. Fin tak na nedělním startu ztratí pět míst oproti kvalifikačnímu výsledku.

Dokonce trest 20 míst dostal na úvod závodního víkendu Španěl Carlos Sainz, jenž musel na svém voze Toro Rosso měnit už popáté v sezoně motor a turbodmychadlo.

Tréninky na Velkou cenu Japonska, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Suzuce: