Rubriky:

Formule 1

Bylo to zlé, ani se nezdravili, prozradil o vztahu mistrů světa legendární Lauda

16. října 2017 15:18 - Praha

O tom, že Lewis Hamilton a Nico Rosberg spolu nebyli žádní velcí kamarádi se hodně mluvilo. Avšak, že byl vztah kolegů z Mercedesu na bodě mrazu, vědělo jen vedení. Jezdci se na veřejnosti snažili respektovat, ve skutečnosti si ale nemohli pomalu přijít ani na jméno. „Neměli žádný vztah, a to je vždy špatně,“ řekl poradce týmu Niki Lauda.

 

Profimedia.cz

Hodně se spekuluje o tom, jaké jsou vztahy mezi jezdci formule 1. Někteří si svého týmového kolegu pochvalují, jiní o kamarádství nehovoří, ale mají k sobě alespoň vzájemný respekt. Avšak ani ten k sobě neměli piloti Mercedesu Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Ačkoliv se spolu znali odmala, jejich přátelství narušily bitvy o titul.

Niki Lauda, poradce Mercedesu po odchodu Nika Rosberga z formule 1, prolomil hradbu mlčení a o jejich vztahu něco málo prozradil. „Na začátku bylo všechno v pořádku. Jakmile jsme ale byli více konkurenceschopní, začali jít proti sobě,“ přiznal na webu news.com.au Lauda. „V posledních třech letech jsme měli nejrychlejší vůz, boj o titul se tak stal záležitostí jen Nika a Lewise. Neměli žádný vztah, a to je vždy špatně.“

Vše podle Laudy pak ještě vygradovalo v roce 2016 při Velké ceně Španělska, kdy spolu kolidovali a vyřadili se ze závodu. Tým jim po havárii pohrozil, že pokud se takovéto nehody budou opakovat, rozváže s nimi smlouvu. Stáj stanovila určitá pravidla a jezdci se v závodech uklidnili, krize mezi nimi ale trvala dál.

„Bylo to mezi nimi opravdu zlé, ani se ráno nezdravili. Nečekal jsem, že spolu budou chodit na snídani, když se nemají v oblibě. Nebylo to vůbec snadné," dodal bývalý trojnásobný světový šampión. Nyní je Hamiltonovým kolegou Valtteri Bottas a dvaatřicetiletý Brit už před časem prohlásil, že spolu vycházejí dobře. „Chodí spolu na snídaní, vzájemně se respektují, nejsou mezi nimi žádné spory,“ potvrdil legendární Niki Lauda.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1