Tréninky formulí v Montrealu ovládl Verstappen

Montreal

Tréninky na Velkou cenu Montrealu formule 1 ovládl Max Verstappen. V prvním nizozemský pilot stáje Red Bull porazil vedoucího jezdce průběžného pořadí mistrovství světa Lewise Hamiltona z Mercedesu, ve druhém byl druhý Kimi Räikkönen z Ferrari.

Tréninky na Velkou cenu Montrealu formule 1 ovládl Max Verstappen.

Verstappen zajel nejrychlejší čas 1:12,198 ve druhém tréninku, ve kterém vlastní maximum z úvodních jízd vylepšil o sekundu. Räikkönen zaostal o 13 setin. Za ním se umístil druhý jezdec Red Bullu Daniel Ricciardo, který však velmi pravděpodobně ztratí několik startovních pozic kvůli nepovolené výměně součástí v motoru.

Čtvrté místo se ztrátou 579 tisícin obsadil Hamilton, který vede průběžné pořadí šampionátu o 14 bodů před Sebastianem Vettelem. Pilot Ferrari byl na páté příčce ještě o dvě desetiny pomalejší než jeho rival z Mercedesu, jenž může v Montrealu vyhrát počtvrté za sebou a posedmé v kariéře.