Rubriky:

Formule 1

Trofeje, kombinézy, závodní auta. Schumacherova rodina láká na jezdcovu soukromou sbírku

20. června 2018 09:02 - Kolín nad Rýnem/Praha

Jak je na tom legendární jezdec formule 1 Michael Schumacher po vážném úrazu hlavy, rodina stále nechce veřejnosti sdělit. Fanouškům se ale rozhodla udělat alespoň nějakou radost a o uplynulém víkendu v Kolíně nad Rýnem otevřela unikátní expozici s věcmi sedminásobného německého světového šampióna.

Trofeje, kombinézy, závodní auta, helmy a mnoho dalších zajímavých artefaktů Michaela Schumachera si mohou od minulého víkendu prohlédnout návštěvníci výstavy v Kolíně nad Rýnem. Na ploše tisíc metrů čtverečních v prostorách bývalého hangáru se rozhodla rodina legendárního jezdce představit jeho unikátní sbírku.

„Jsou zde vystaveny významné kusy z jeho osobní sbírky,“ uvedla Sabine Kehmová, Schumacherova manažerka na webu Motorsport.com. „Soukromá kolekce Michaela Schumachera je obrovským poděkováním Schumacherovy rodiny mnoha fanouškům a motorsportu.“

„Fakt, že tato expozice našla domov v Motorworld v Kolíně nad Rýnem je pro nás ideální. Je pár kilometrů od Michaelova rodného města Kerpenu a sdílí vášeň k autům,“ dodala Kehmová. Výstava je otevřena každý den a organizátoři očekávají, že každoročně přiláká půl miliónu návštěvníků.

Devětačtyřicetiletý Schumacher se během své kariéry stal sedmkrát mistrem světa. V roce 1994 a 1995 si pro titul dojel s vozem Benettonu a v letech 2000 až 2004 jej získal s týmem Ferrari. Na konci roku 2013 při lyžování narazil hlavou do kamene a s vážným poraněním mozku byl transportován do nemocnice.

Podstoupil několik operací, léčil se na speciálních rehabilitačních klinikách a na podzim roku 2014 byl propuštěn do domácí péče. Avšak, jak na tom je, veřejnost netuší, a tak se objevují jen spekulace. Rodina se rozhodla o jeho stavu neinformovat, i když jí o to žádali nejen fanoušci, ale i bývalí Schumacherovi kolegové.

vk, Sport.cz, Právo

Sport 2 Vítěz: V. Bottas (Mercedes) Velká cena Ruska Vítěz: V. Bottas (Mercedes)   konec
20200927T13:10:00+0200
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska
Velká cena Ruska

Časová osa: Formule 1

Filtr článků - Formule 1