Rubriky:

ING formule 1

Sloupek Nelsona Piqueta: Velká cena Maďarska

8. srpna 2008 14:29

Kéž byste mě teď mohli vidět – tento sloupek totiž píšu s velkým úsměvem na tváři, jen pár hodin po skončení Velké ceny Maďarska. Pro náš tým to byl důležitý závod. Zaprvé jsem doufal, že navážu na svůj úspěšný výsledek z Hockenheimu. A zadruhé tento závod pro náš tým znamenal začátek útočné fáze sezóny. Bojujeme o čtvrté místo v poháru konstruktérů, takže jsme odhodláni využít tuto příležitost na maximum.

 

ING

Víkend jsme začali dobře – v pátečním tréninku jsme se pohybovali poblíž čela startovního pole, ale musím přiznat, že na konci prvního dne měl tým trochu starosti. Naše pozice vypadaly velmi slibně, ale věděli jsme, že soupeři jezdili s různým množstvím paliva v nádržích, takže výsledky byly poněkud zkreslené. Čekalo nás hodně práce: na Hungaroringu nelze být rychlý bez dobré přilnavosti, a to je jediná opravdu slabá stránka vozu R28.

Takže jsme s Fernandem společně odvedli spoustu práce na technickém programu. Naším cílem bylo najít na sobotu to nejlepší nastavení. A pak do sebe vše začalo zapadat. Kvalifikace sice byla těžší, než jsme čekali, ale přesto jsme se kvalifikovali do první desítky.

Byl jsem rozhodnutý postoupit tento víkend do třetí kvalifikace a podařilo se mi to! Po ranním tréninku jsem si upřímně myslel, že bychom se mohli snažit o pozici v první pětici na startovním roštu, ale bylo to těžší, než jsem čekal – zejména proto, že jsme učinili strategické rozhodnutí jezdit s velkým nákladem paliva. Zastavil jsem se jako poslední ze všech vozů v Q3. Kvalifikoval jsem se na 10. místo a byl jsem poměrně spokojený: je to mnohem lepší než startovat ze sedmnácté pozice! Takže když jsem v sobotu večer odjížděl z okruhu, měl jsem velmi dobrý pocit.

Dobrý start

V neděli ráno byly teploty velmi vysoké, a to pro mě byla dobrá zpráva: jednoznačně to znamenalo ujet co nejdelší část po startu na pneumatikách z tvrdé směsi. Odstartoval jsem dobře a postoupil o dvě místa, ale kvůli těžkému nákladu paliva jsem o ně zase hned přišel. I tak jsem po své první zastávce v boxech ve 25. kole jezdil na osmém místě.

O jedno místo jsem postoupil, když do boxů zajel Coulthard, a pak se věci vyvíjely celkem hladce. I po druhé zastávce boxech jsem si udržel 7. pozici a když odstoupil Massa, postoupil jsem ještě o jedno místo. Cílovou rovinkou jsem projel jako šestý a získal 3 body.

Tým ING Renault F1 získal celkem 8 bodů. Znamená to, že v poháru konstruktérů jsme předstihli Red Bull Racing a jsme nyní na jasném 5. místě se ztrátou 4 bodů na Toyotu. Já osobně jsem navíc získal umístění v poháru jezdců. Za poslední čtyři závody jsem získal 12 bodů – víc než Fernando!

Jak vidíte, tým je optimistický a jsme odhodláni udržet si dobrou formu i ve Valencii za tři týdny. Věci se mění k lepšímu, naše výkony se zlepšují, a to nás všechny nesmírně motivuje.

Zrušit


Časová osa: ING formule 1