Rubriky:

Motocykly

Živě

Kornfeil si rozmyslel přestup, s týmem Redox Průstel má velké plány v Moto3

9. srpna 2018 13:17 - Praha

Chystal po devíti letech přestup do Moto2, ale nakonec je všechno jinak. Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil bude i nadále závodit v MS ve třídě Moto3, rozhodl se pokračovat v týmu Redox Prüstel.

 

Václav Šálek, ČTK

Právě v jeho barvách o minulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně získal své první pole position v kariéře a také první pódium letošní sezóny. Mohlo se zdát, že mu to přesun do vyšší kategorie jen usnadní. Kornfeil ale dospěl k rozhodnutí, že z prostředí skvělého týmu a zázemí neodejde.

Nakonec ve čtvrtek dospěl k dohodě o prodloužení angažmá. „S týmem si perfektně rozumíme, materiál je skvělý stejně jako personál. Od tohoto utíkat by byla velká škoda, protože cítím, že v Moto3 můžeme ještě hodně dokázat," uvedl Kornfeil.

Takže i v roce 2019 pojede s motocyklem KTM ve třídě Moto3, kde už je nyní v 25 letech nejstarším jezdcem a se 155 Velkými cenami na kontě i nejzkušenějším. „Opravdu jsem vážně uvažoval o odchodu do Moto2, jenže najít solidní místo bylo velmi složité," přiznal.

Pro příští rok má Kornfeil, letos zatím šestý muž průběžného pořadí, ještě odvážnější plány. „Chci se prát o bednu v každém závodě, což by se mělo určitě pozitivně odrazit i v celkové klasifikaci. Navíc je zde možnost spolupráce s velmi zkušeným koučem, rozhodně musím poděkovat týmu za důvěru. Tím, že nebude nutné dělat nějaké změny, tak mi to snad pomůže být ještě lepší," prohlásil.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.