Jiřetín vede i po druhém dnu klubovou soutěž na Šestidenní

15. listopadu 2006 13:40 - LAKE TAUPO

Česká trojice Roman Michalík, Viťa Kuklík a Jan Zaremba potvrzuje na 81. mezinárodní Šestidenní soutěži endurových týmů své kvality. Elitní tým Jiřetína je podle neoficiálních výsledků soutěže v čele průběžného pořadí klubů i po druhém dnu.

"Dnes to bylo o poznání těžší než včera, protože v noci dost pršelo a na trati se dělaly ještě hlubší koleje. Rozdíly mezi týmy se budou zvětšovat. Začátek byl dobrý, tak aby to vydrželo," uvedl letošní evropský šampion Michalík v oficiální tiskové zprávě týmu.

Posun vpřed dnes zaznamenal druhý jiřetínský tým, jehož barvy hájí bratři Zdeněk a Martin Gottvaldové společně s Radkem Tomanem; ti jsou v neoficiálním pořadí třetí. Pátý je poté další jiřetínský tým v čele s dobře jedoucím Tomášem Dokoupilem.

Hned v úvodu soutěže naopak pohasly naděje týmu KBS ÚAMK Unhošť na dobrý výsledek, neboť Roman Horák měl dnes problémy s motocyklem, porouchala se mu ojnice motoru a nedojel do cíle. Unhošť tak klesla z devátého místa do druhé poloviny průběžného pořadí. Pokud se týmu podaří zajistit v časovém limitu nový motor, bude moci Horák pokračovat dále s dvouhodinovou penalizací.

Změnilo se pořadí Trophy týmů i juniorských reprezentací. Francouzi, kteří vedli obě kategorie po první dnu, dnes klesli na druhé místo. Mezi Trophy týmy je v čele vystřídali Finové, mezi juniory, bojujícími o Stříbrnou vázu, je momentálně nejlepší celek USA. České reprezentační týmy na Novém Zélandu nestartují.

Neoficiální výsledky:
Trophy týmy:
1. Finsko (Salminen, Aro, Pohjamo, Ahola, Mattila, Tarkkala) 4:28,15, 2. Francie (Fretigne, Aubert, Albepart, Planet, Guillaune, Germain) -3:53,84, 3. Španělsko (Cervantes, Guerrero, Galindo, Agra, Mena, Jou) -6:12,24, ...9. Slovensko -24:29,1.
Juniorské týmy:
1. USA 6:21,9, 2. Francie -1:20,78, 3. Německo -3:27,38.
Klubové týmy:
1. Motoklub Jiřetín Topservis (Zaremba, Michalík, Kuklík) 8:25,40, 2. MA - Macartur MCC 1 (Bewley, Kearney, Goggin) -6:35,66, 3. Motoklub Jiřetín Pfanner (Z. Gottvald, M. Gottvald, Toman) -8:00,67, ... 5. Motoklub Jiřetín Batex (M. Kuklík, Malát, Dokoupil) -13:58,6, 80. KBS ÚAMK Unhošť (Horák, Sedláček, Rudolf) -2:19:13,95.

ČTK

Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned třiadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.