Smrž dojel v šampionátu superbiků v Austrálii jedenáctý

PHILLIP ISLAND

Motocyklový závodník Jakub Smrž získal v druhém dílu mistrovství světa superbiků v Austrálii body za jedenácté a čtrnácté místo. Na Phillip Islandu v neděli zvítězili domácí obhájce titulu Troy Bayliss a Brit James Toseland, který je rovněž v čele průběžného pořadí šampionátu.

Jakub Smrž

Bývalý účastník šampionátu silničních motocyklů Smrž obsadil v sobotní kvalifikaci se strojem Ducati čtrnácté místo a v úvodním závodu ho dnes zopakoval. Nejlepšího výsledku v novém angažmá pak dosáhl v druhé jízdě, kdy mu k umístění v nejlepší desítce chyběly necelé čtyři sekundy.

Smrže přitom na cestě za body nezastavily ani technické potíže. "Před nájezdem na trať (v prvním závodu) se nepodařilo ducati nastartovat kvůli problémům se spojkou. Do zahřívacího kola jsem tak odjel z boxové uličky a má čtrnáctá startovní pozice se rázem změnila v poslední místo na roštu," uvedl Smrž v tiskové zprávě.

"Za to, že jsem první rundu dokončil na 14. místě, jsem velice šťastný. Navíc se objevil i problém se zadním tlumičem, který nefungoval tak, jak měl, a tak se před druhou jízdou narychlo vyměnil za náhradní," prohlásil český jezdec a pochvaloval si lepší start do druhé jízdy. "Už v úvodu jsem byl na bodovaných příčkách a v cíli mi na Top 10 chyběly tři sekundy. Pomalu se začínám přibližovat špičce, což je potěšující, ale opravdu jsme teprve na začátku," dodal Smrž.

Další český zástupce Jiří Dražďák na yamaze byl klasifikován jako osmnáctý a devatenáctý. Příštím závodem MS bude 1. dubna Velká cena Evropy, která se pojede v Donington Parku ve Velké Británii.

Výsledky:
1. závod: 1. Bayliss (Austr./Ducati) 34:11,276, 2. Toseland (Brit./Honda) -2,096, 3. Biaggi (It./Suzuki) -10,143, 4. Haga (Jap./Yamaha) -18,923, 5. Corser (Austr./Yamaha) -19,742, 6. Lanzi (It./Ducati) -24,745, ...14. Smrž (ČR/Ducati) -1:08,000, 18. Dražďák (ČR/Yamaha) -1 kolo.
2. závod: 1. Toseland 34:16,990, 2. Bayliss -0,274, 3. Haga -6,916, 4. Biaggi -7,013, 5. Corser -7,052, 6. Xaus (Šp./Ducati) -23,176, ...11. Smrž -41,308, 19. Dražďák - nedokončil.