Pešek byl v první části kvalifikace v Kataru desátý

DAUHÁ

Desáté místo obsadil v první části kvalifikace na Velkou ceny Kataru český motocyklista Lukáš Pešek na stroji Derbi. Na trati v Dauhá byl o zhruba dvě vteřiny pomalejší než nejrychlejší závodník kubatury do 125 ccm Maďar Gábor Talmacsi. Dařilo zejména jezdcům na apriliích, kteří obsadili prvních sedm míst.

Lukáš Pešek

V kategorii do 250 ccm patřila první tři místa španělským jezdcům. Provizorní pole position získal Hector Barbera. Druhé místo obsadil o dvě desetiny vteřiny pomalejším časem úřadující světový šampion a vítěz loňského závodu v Kataru Jorge Lorenzo, třetí skončil Alvaro Bautista.

Karel Abraham, jenž do silnější kubatury přestoupil ze stopětadvacítek, skončil dvacátý. Své postavení na startu může vylepšit v páteční druhé části kvalifikace na sobotní závod.

Účastníci MotoGP ve čtvrtek tradičně absolvovali jen volný trénink, v němž byl nejrychlejší Ital Valentino Rossi před týmovým kolegou Colinem Edwardsem. Další Američan Nicky Hayden, jenž loni připravil Rossiho o titul, byl až patnáctý.