Rubriky:

Motocykly

Živě

Lorenza nahradí v Německu Bradl, Španěl bojuje o návrat v Brně

2. července 2019 14:49 - Hohenstein-Ernstthal

Zraněného španělského jezdce Jorgeho Lorenza nahradí ve víkendové Velké ceně Německa v královské motocyklové třídě MotoGP domácí pilot Stefan Bradl. Tým Honda doufá, že pětinásobný mistr světa Lorenzo se bude moci po zlomenině obratlů vrátit do mistrovství světa v dalším závodě v Brně, kde bude šampionát pokračovat po měsíční přestávce 4. srpna.

 

Peter Dejong, ČTK/AP

Lorenzo si při pátečním pádu v tréninku na Velkou cenu Nizozemska v Assenu přivodil zlomeniny ve dvou hrudních obratlích. Podle dostupných informací nemusel podstoupit operaci a v rekonvalescenci mu pomáhá speciální podpůrný korzet. Léčí se doma v Luganu.

"Absolvuji tam vše potřebné, abych byl připraven závodit v Brně," vzkázal Lorenzo, jemuž se po příchodu do Hondy nedaří. I vinou zdravotních problémů po častých pádech se ještě neumístil v desítce, na kontě má ze sedmi odjetých závodů jen 19 bodů a patří mu 15. místo.

Někdejší mistr světa Moto2 Bradl působí v Hondě jako testovací pilot. Do závodu letos nastoupil díky divoké kartě i v květnové španělské GP a dojel desátý. Vloni byl devětadvacetiletý Němec na startu třikrát a shodou okolností také na Sachsenringu, tehdy jako náhradník za zraněného Itala Franca Morbidelliho. Tentokrát to bude ale po boku světového šampiona Marca Márqueze jeho debut v továrním týmu japonského výrobce.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.