Rubriky:

Motocykly

Živě

Crutchlow si na kole zlomil nohu, ale na Sachsenringu nechybí

5. července 2019 09:13 - Hohenstein-Ernstthal
(Aktualizováno: 5. července 2019 16:36)

Britský jezdec MotoGP Cal Crutchlow absolvoval i s čerstvě zlomenou nohou dnešní tréninky před nedělní Velkou cenou Německa. Třiatřicetiletý motocyklista se zranil ve středu při vyjížďce na kole. Při nevinném pádu si zlomil holenní kost a zřejmě natrhl vaz v koleni. I s takovým handicapem dnes na Sachsenringu zajel v královské třídě šestý čas.

 

www.karelabraham.com

"Včera v Assenu jsem se jel projet na kole, zastavil jsem, protože jsem si chtěl upravit sedlo. Na dlažbě mi ale uklouzla noha a dopadl jsem tvrdě na koleno," popsal.

V nemocnici se dozvěděl, že má prasklou holeň a taky poškozený zkřížený vaz. "Jestli koleno ohnu, chci v neděli závodit," uvedl. Zranění jako by přitahoval - v září 2017 si při krájení parmezánu přeřízl šlachu levé ruky a musel na operaci. Vloni v říjnu v Austrálii si zlomil kotník a předčasně ukončil minulou sezonu mistrovství světa, v té letošní je po osmi závodech MotoGP desátý.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.