Rubriky:

Motocykly

Pešek: Sezóna se vyvíjí lépe, než bych sám čekal

21. května 2007 09:07

Druhé místo ve francouzském Le Mans a příděl dvaceti bodů zajistily Lukáši Peškovi zvýraznění vedení v průběžném pořadí kubatury do 125 ccm. Český jezdec stáje Derbi letos zatím jen jednou chyběl na stupních vítězů a po závodě ve Francii spokojeně řekl. „Mým cílem zůstává pořád první trojka, titul je snem, i když jsem možná zase udělal malý krůček, abych se mu přiblížil.“

 

www.lukaspesek.com

Jak hodnotíte své druhé místo v závodě stopětadvacítek v Le Mans?

Při vývoji závodu jsem myslel hlavně na to, že se mi nabízí šance zvýšit vedení v šampionátu před Talmacsim a Faubelem. Můžu být rád, že jsem skončil zase na pódiu a své největší pronásledovatele v celkovém hodnocení mistrovství světa nechal za sebou.

Povedlo se vám zvýšit náskok v čele šampionátu na devět bodů, takže jste spokojen?

Jsem určitě spokojen, že jsem se soupeřům zase o kousek bodově vzdálil. Říkal jsem si, že když mi to vyjde, tak bude dobře. Mým cílem zůstává pořád první trojka, titul je snem, i když jsem možná zase udělal malý krůček, abych se mu přiblížil.

Nemrzelo vás před startem, že jste v poslední minutě kvalifikace ztratil pole position?

Páté místo na roštu sice neodráželo mé představy a druhá řada není první, ale pro mne bylo důležitější, že jsem už v sobotu zajel hodně rychlých kol, což znamenalo potvrzení dobrého nastavení motocyklu, které jsme vzhledem k odlišnosti profilu trati od vítězství v Šanghaji museli zcela předělat.

Jakou taktiku jste volil pro závod?

Od startu jsem se chtěl držet mezi jezdci vpředu, závodit ale hlavou, takže dlouho obezřetně a útočit až v závěru. Špička jela od startu pekelné tempo a já visel za Smithem, který využíval na rovinkách rychlosti své vylepšené hondy, takže jsem se za ním dotáhl na nejlepší. Bylo těžké ho ale předjet, povedlo se mi to vlastně až v okamžiku Pasiniho odstoupení.

V té chvíli čelo závodu přišlo o rytmus, co se vlastně dělo na trati?

Když měl Pasini ten problém a propadl mezi námi dozadu, Gadea rozhozené skupině trochu ujel, a ta mezera byla nakonec větší, než jsem myslel. Už jsem to nedokázal dotáhnout, i když jsem z motorky vyždímal úplně všechno. Není ale žádný důvod se tím trápit, sezóna se zatím vyvíjí lépe, než bych sám čekal.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly