Smrž v jediném závodě v propršeném Silverstonu nebodoval

SILVERSTONE

Český motocyklový jezdec Jakub Smrž nedokončil po pádu propršený závod mistrovství světa superbiků v britském Silverstonu. Druhý závod pořadatelé kvůli neustávajícímu dešti zrušili.

Čtyřiadvacetiletý Smrž se na mokré trati držel většinu závodu na osmém až dvanáctém místě. Na body měl dobrou šanci i proto, že se někteří závodníci jedoucí před ním nevyvarovali chyb a spadli. To se ovšem jedenáct kol před cílem stalo i Smržovi, jemuž se po výjezdu z levotočivé zatáčky zablokovalo zadní kolo jeho ducati a skončil na zemi. V závodě, který dokončilo jen 13 jezdců, už nepokračoval.

Své mistrovství dnes rutinérskou jízdou dokázal úřadující šampion Troy Bayliss, jenž v souboji jasně nejlepších tří jezdců porazil Norijukiho Hagu a Troye Corsera. Čtvrtý v pořadí Roberto Rolfo byl o 50 sekund zpět.

Mnohem lépe než Jakubu Smržovi se dnes v Silverstonu dařilo jeho bratru Matějovi, který v mistrovství světa třídy Superstock 1000 obsadil třetí místo, což je jeho nejlepší výsledek v kariéře.

1. závod:
1. Bayliss (Austr./Ducati) 46:02,875, 2. Haga (Jap./Yamaha) -2,035, 3. Corser (Austr./Yamaha) -4,568, 4. Rolfo (It./Honda) -50,039, 5. Laconi (Fr./Kawasaki) -1:09,634, 6. Biaggi (It./Suzuki) -1:20,982, ...Smrž (ČR/Ducati) nedokončil.