Motocyklista Pešek v kvalifikaci v Doningtonu dvakrát upadl

DONINGTON

Hned dvakrát spadl v páteční úvodní části kvalifikace na motocyklovou Velkou cenu Velké Británie český jezdec Lukáš Pešek. Třetí muž průběžného pořadí šampionátu do 125 ccm nakonec v deštivém počasí obsadil deváté místo. S mokrou tratí se nejlépe vyrovnal vedoucí jezdec seriálu Maďar Gábor Talmácsi, který byl na okruhu v Donigton Parku nejrychlejší.

Pády byly hlavním znakem kvalifikačních jízd. Vedle Peška, který na trati odkroužil deset kol, skončilo na zemi dalších šest závodníků. Český jezdec se na deváté místo provizorního startovního roštu probojoval časem 1:58,707, za Talmácsim zaostal o necelé tři vteřiny.

Ve dvěstěpadesátkách byl na mokru nejrychlejší Alex de Angelis ze San Marina, Karel Abrahám na 22. místě zaostal za jeho časem téměř o šest sekund.

Volným tréninkům královské třídy MotoGP dominoval dopoledne lídr šampionátu Casey Stoner a odpoledne Španěl Daniel Pedrosa, ovšem Australanův čas nepřekonal.

V sobotu má osmý podnik mistrovství světa na programu druhou část kvalifikace, hlavní závod se jede v neděli a tentokrát ho budou stopětadvacítky se startem v 15:30 uzavírat.