Rubriky:

Motocykly

Mladíci s divokou kartou sbírají zkušenosti

11. srpna 2007 10:29 - BRNO

Projít z kvalifikace do závodu a v něm projet cílem. Shodné přání mají všichni čtyři domácí jezdci, kteří se představí příští víkend na divokou kartu při brněnské Velké ceně vedle dvou pravidelných českých účastníků MS silničních motocyklů.

Ve třídě do 125 ccm se vedle bratra Lukáše, továrního jezdce značky Derbi, představí i Karel Pešek s hondou, pro nějž je start v Brně báječným dárkem k patnáctinám, které oslavil minulý týden. „Věřím, že mi brácha pomůže radou, já budu bojovat ze všech sil a snad vydržím 19 kol, i když jsem tak dlouhý závod ještě nejel,“ říká mladší ze sourozenců Peškových.

Podobně ostrý debut zažije v nejslabší kubatuře i Karel Májek se speciálem FGR. „Chci splnit kvalifikační limit, pak si užít závod a od těch nejlepších i něco okouknut,“ říká další talentovaný junior. Stejně jako loni jede s divokou kartou i Michal Prášek (Honda), lídr českého šampionátu stopětadvacítek. „Rád bych si vylepšil čas i 32. místo z minulého roku, bude to však těžké. Takový závod je třikrát rychlejší než domácí mistrák.“

Ve dvěstěpadesátkách bude hájit české barvy s Karlem Abrahamem, který jede celý seriál, i 17letý Jiří Mayer s hondou. „Loni se mi nepodařilo kvalifikovat, letos to chci napravit. Sebedůvěru mi dávají dvě bodovaná umístění v ME, teď mě ale v přípravě omezila nemoc. Každopádně se budu snažit posbírat co nejvíc zkušeností.“

kez, Právo

Časová osa: Motocykly

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.