Motocyklista Sekiguči si v Brně zlomil pánev a dvě žebra

BRNO

Hrůzostrašně vypadající nehoda japonského motocyklisty Tara Sekigučiho poznamenala úvod nedělní Grand Prix na Masarykově okruhu v Brně. Havárie pro jezdce skončila zlomeninami pánve a dvou žeber.

Jednadvacátý muž průběžného pořadí třídy do 250 ccm narazil prakticky v plné rychlosti v zahřívacím tréninku do stroje Itala Marka Simonceliho ležícího na trati a byl doslova katapultován ze sedla své aprilie. Po saltu dopadl na vozovku a musel být sanitkou a následně vrtulníkem převezen do nemocnice. Při transportu byl jednatřicetiletý Sekiguči plně při vědomí a dýchal.

Zahřívací trénink dvěstěpadesátek byl okamžitě přerušen a závodníci se na trať dvanáctého podniku mistrovství světa vrátili až po 45 minutách. Závodní program Velké ceny České republiky začal zhruba se čtvrthodinovým zpožděním.