Rubriky:

Motocykly

Úspěšného motocyklistu Peška v Brně podpořil i Jágr

19. srpna 2007 17:17 - BRNO

Hvězdný český hokejista Jaromír Jágr v sobotu večer v Karlových Varech převzal poosmé v kariéře Zlatou hokejku, ale v neděli dopoledne už byl v Brně a sledoval závody mistrovství světa silničních motocyklů. Krátce před startem třídy do 125 ccm si přímo na startovním roštu potřásl rukou s Lukášem Peškem a poté z VIP prostor sledoval jeho úspěšný boj o stupně vítězů.

"Bylo super, že jsme se mohli potkat. Je to v podstatě nejlepší sportovec u nás, a když mi tenhle člověk podá ruku, tak to něco znamená a já si toho vážím," řekl Pešek novinářům. Vzhledem k tomu, že Jágr do Brna dorazil až na poslední chvíli z Prostějova, kam se ještě v noci přesunul ze západních Čech, toho moc neprobrali. "Jen mi řekl, že mě nechce rušit. Že ví, jaké to je," uvedla jedenadvacetiletý česká motocyklová jednička.

Výsledky nedělní Velké ceny v Brně najdete ZDE:
Oba si však byli vědomi, že se na závodní motocykl společně ani Jágr sám neposadí. "Na okruhu jsme se vozil jednou a jen autem. Při tom, jak jsou ti borci zvyklí jezdit v zatáčkách, tak mě bylo po pár metrech tak špatně, že jsem chtěl zastavit," uvedl Jágr, podle kterého by navíc prý byl problém s jeho hmotností. "On má asi 60 kilo a já 160, takže bychom jeli po zadním," smál se už na Zlaté hokejce dobře naladěný Jágr. Podobně se na to díval i Pešek. "Určitě by ho ta motorka uvezla, ale nevím jak," culil se třetí muž průběžného pořadí MS.

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly