Čihák získal titul mistra ČR v superbicích

BRNO

Navzdory pádu zvítězil Miloš Čihák v nedělním závěrečném závodě mezinárodního mistrovství republiky superbiků na Masarykově okruhu a získal titul. Ve třídě do 125 ccm je mistrem Michal Prášek, ve třídě superstock 600 má titul Pavel Ouda, ve třídě superstock 1000 Kamil Prager a v supersportech Václav Bittman. Brněnský závod se jel jako Memoriál Jaroslava Huleše a byl součástí seriálu Alpe Adria Cup.

V závodě superbiků se dostali hned po startu do čela Maďar Végh a Čihák. Po dešťové přeháňce na mokré trati spadl nejdříve Végh a po něm o několik stovek metrů později i Čihák. Jury závod přerušila, započítala rozdíly a zanedlouho se odstartoval nový "mokrý" závod, do nějž už nenastoupil Végh.

Ze součtu časů z obou závodů vyšel jako vítěz Čihák, který měl více než čtyřsekundový náskok před svým největším pronásledovatelem Svobodou. Na startu chyběl nejrychlejší muž tréninků Rakušan Andreas Meklau, který se v sobotním závěru přípravy zranil.

V nejslabší kubatuře sice zvítězil Ital Gnani, svůj první titul ale získal Michal Prášek, který dojel na čtvrtém místě. "Jel jsem ve skupině šesti jezdců, kde jsem si pohlídal čtvrtou pozici," uvedl Prášek.

Igor Kaláb potvrdil roli favorita v superstocích do 600 ccm. "Poprvé se mi v letošním seriálu povedl dokonale start. Pomohlo mi také, že se utišil dopolední silný vítr. Cesta k vítězství byla zcela bez problémů," poznamenal vítěz. Titul si vybojoval Pavel Ouda, který dojel na šestém místě.

Stejně suverénně si vedl v závodě třídy supersport Michal Filla, který vyhrál tři závody letošního seriálu. Doplatil ale na absenci v Mostě, kdy dal přednost mistrovství Evropy.