Rubriky:

Motocykly

Pešek: Závod měl katastrofální průběh

17. září 2007 07:54 - ESTORIL

Český motocyklový závodník do 125 ccm Lukáš Pešek se na trať Velké ceny Portugalska v Estorilu vydal z druhého místa, což slibovalo kvalitní umístění a vysoký přísun bodů. V samotném závodě však skončil třináctý. Peškovi v průběhu závodu nešla správně zařadit rychlost a ve skupince citelně ztrácel. Jezdec stáje derbi se na závod pokusí co nejrychleji zapomenout, jeho myšlenky již směřují do Japonska, kde bude pokračovat celý seriál.

Proč jste se v Portugalsku tak trápil?

Z druhého místa v kvalifikaci jsem byl nadšen, pozice v první řadě roštu byla ideální pro útok na pořádnou porci bodů. Vůbec jsem si nepředstavoval, že by závod měl pro mne tak katastrofální průběh. Bohužel od začátku jsem se propadal a těžko někoho předjížděl, k tomu se mi opakovaně nedařilo správně zařadit kvalt.

Přestože jste si po kvalifikaci pochvaloval nastavení motocyklu, na špičku to v závodě nestačilo. Co se stalo?

Motocykl byl nastaven na určitý čas na kolo a jakmile jsem zpomalil, tak to chování stroje nebylo úplně ideální. Když jsem jel sám, tak se mi dařilo dosahovat hodně rychlých časů, ale ve skupince jsem citelně ztrácel.

Nešlo s tím něco udělat?

Při akceleraci ujíždělo zadní kolo, to mi nedovolilo zrychlit. Dalo se přitom předpokládat, že většinu závodu pojedu v nějaké skupině, takže jsem tomu chtěl přizpůsobit taktiku, bohužel to pérování nesedlo. Chci na Portugalsko co nejdřív zapomenout, naštěstí se jede už za týden v Japonsku, kam se rovnou přesouváme.

Mrzí vás hodně ta strkanice v posledním kole, která znamenala pokles až na 13. pozici a připravila vás o cenné body?

Ve skupince čtyř jezdců to bylo v závěru docela ostré a bohužel jsem na to doplatil zrovna já. Chtěl jsem jít přes Kojamu, abych udělal víc bodů než on, jenže De Rosa do mě najel. Byl jsem na vnější straně dráhy a po tom ataku jsem mohl být rád, že z toho nebyl pád.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly