Rubriky:

Motocykly

Čeští motokrosaři chtějí na MS družstev postoupit do finále

17. září 2007 12:47 - PRAHA

Trojice českých motokrosařů Michal Kadleček, Jiří Čepelák a Jan Brabec se o nadcházejícím víkendu představí v americkém Budds Creeku v Motokrosu národů, který je každoročně mistrovstvím světa družstev. Hlavním cílem českých reprezentantů je kvalifikovat se do nedělního finále a tam se pokusit bojovat o umístění kolem patnáctého místa. Před rokem skončili jejich krajané Jan Zaremba, Martin Žerava a Filip Neugebauer v Británii šestnáctí.

"Myslím si, že jsme na tom aktuálně všichni celkem dobře. Jsme rozjetí a mohlo by se to podařit," uvedl čerstvý český šampión Čepelák na dnešní tiskové konferenci v Praze. Jezdci si ale uvědomují, že složité bude už jen postoupit do finálového programu. "Motokros národů je jeden z nejprestižnějších závodů v roce, na kterém se proti sobě postaví nejlepší evropští a zámořští jezdci. Naší nevýhodou bude, že jedeme trochu do neznáma. Trať známe jen z videa," přiznal Čepelák, který se o víkendu stal domácím mistrem ve třídě Open.

Česká trojice sice bude oficiálně reprezentovat, ale do USA odletí prakticky pouze proto, že jezdci o start sami projevili zájem a vše si i organizačně zajistili. "Je pravda, že jsme se startem družstva moc nepočítali. Když ale kluci přišli, tak jsme se jim snažili pomoci," uvedl předseda Svazu motokrosu Autoklubu České republiky Jiří Charvát. I proto závod MS družstev koliduje s českým týmovým šampionátem.

Chybí kontakt s těmi nejlepšími

Nejlepším českým výsledkem z poslední doby jsou osmá místa z let 1998 a 2002, pod kterými jsou podepsaní i Kadleček s Čepelák. Podobné cíle však letos čeští jezdci nemají. "Oproti minulosti je to trochu těžší, protože u nás nikdo nestartuje v hlavních kategoriích MX1 a MX2 v mistrovství světa. Chybí nám tak pravidelný kontakt s nejlepšími i s tou druhou a třetí garniturou, se kterou bychom chtěli bojovat. Věřím ale, že se s tím popereme. Zkušeností máme dost," doufal Čepelák.

Motokrosaři odletí do USA v úterý a až v zámoří dostanou k dispozici pronajaté stroje KTM. Kadleček s Brabcem se tak budou muset vyrovnat se změnou značky. "S tím by ale problém být neměl. Už jsem na ní trénoval a bylo to v pohodě," nebál se Kadleček komplikací. Brabec si však navíc bude muset rychle zvykat i na jinou kubaturu. Pojede totiž třídu MX2 vypsanou pro dvěstěpadesátky. "Až do loňské sezóny jsem s malou motorkou jezdil, takže to snad bude rychle v pohodě. Doufám jen, že zvládnu ty velké skoky, které tam Američani plánují," dodal Brabec.

 

ČTK

Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly