Toseland se stal s těsným náskokem mistrem světa v superbicích

MAGNY-COURS

Britský motocyklový závodník James Toseland se stal podruhé v kariéře mistrem světa v superbicích. V dramatickém rozuzlení na francouzském okruhu Magny-Cours porazil druhého v pořadí Norijukiho Hagu z Japonska o pouhé dva body a zopakoval zisk titulu z roku 2004.

Brit James Toseland míří za vítězstvím mezi superbiky na okruhu ve Valencii.

Sedmadvacetiletý Toseland vedl průběžné pořadí MS od prvního závodu sezóny, nakonec měl však v závěru namále. Haga na yamaze vyhrál v nedělním 13. dílu obě jízdy a téměř Toselandův náskok vymazal. Tovární jezdec Hondy obsadil sedmé a šesté místo.

Na celkové třetí pozici skončila ve své premiérové sezóně v superbicích bývalá hvězda MotoGP Max Biaggi.

Závod v Magny-Cours se vůbec nepovedl Jakubu Smržovi, jenž na závěr svého prvního roku v tomto seriálu bodový zisk nerozmnožil. První jízdu čtyřiadvacetiletý Čech nedokončil po pádu, z druhé ho hned v prvním kole vyřadily technické problémy. Celkově Smrž obsadil v šampionátu 14. místo.