Smrž bude i v příští sezóně jezdit mistrovství světa superbiků

BOLOŇA

Český motocyklový závodník Jakub Smrž bude i v příští sezóně jezdit mistrovství světa superbiků. Jak uvedla oficiální stránka šampionátu, bude čtyřiadvacetiletý rodák z Českých Budějovic v roce 2008 členem týmu Guandalini z italské Boloni a stejně jako letos bude závodit na stroji Ducati.

Smrž obsadil ve své premiérové sezoóě v MS superbiků celkově čtrnácté místo se ziskem 66 bodů. Jeho nejlepšími umístěními byly osmá příčka v anglickém Doningtonu a devátá pozice v nizozemském Assenu, což jsou okruhy, které český jezdec zná ze svého působení v mistrovství světa silničních motocyklů.

Jediný pravidelný účastník superbikového šampionátu byl dosud členem italského týmu Caracchi a jezdil na stroji Ducati 999. Nyní by měl mít Smrž k dispozici novou Ducati 1200.

Před svým přestupem do superbiků jezdil Smrž šest let v mistrovství světa silničních motocyklů, nejprve ve slabší třídě do 125 ccm a od roku 2002 ve dvěstěpadesátkách.