Pešek obsadil v první kvalifikaci v Malajsii třetí místo

Motocyklový závodník Lukáš Pešek zatím v Malajsii navazuje na své výkony z Austrálie, kde si v neděli připsal svůj druhý triumf v mistrovství světa. Jednadvacetiletý jezdec na derbi obsadil v páteční první části kvalifikace na předposlední Grand Prix sezóny třetí místo a má tak velkou šanci na start z první řady.

Pešek, čtvrtý muž průběžného pořadí kategorie do 125 ccm, dnes na okruhu v Sepangu na osychající trati po bouřce zajel čas 2:26,773. Nestačil pouze na letošního kvalifikačního krále Mattiu Pasiniho a především Španěla Pabla Nieta, jenž vyhrál s neobvykle vysokým náskokem 2,7 sekundy. Provizorní první řadu zkompletoval na čtvrtém místě lídr MS Gábor Talmacsi.

Úvodní část kvalifikace se vůbec nepovedla třetímu muži průběžného pořadí Tomojošimu Kojamovi, na nějž Pešek ztrácí pět bodů. Japonec na KTM zajel až 24. čas téměř o pět sekund horší než český reprezentant. Vylepšit své časy budou moci jezdci v sobotní druhé kvalifikační části.

Ve dvěstěpadesátkách byl dnes nejrychlejší lídr průběžného pořadí Španěl Jorge Lorenzo, který potřebuje v Sepangu získat pět bodů k obhajobě titulu. Za suverénem letošní sezony skončil Andrea Doviziozo, jeho nejbližší pronásledovatel a jediný závodník, který jej o celkový triumf v MS může připravit. Čech Karel Abraham zajel jednu ze svých lepších kvalifikací a dosáhl šestnáctého času.

Nejlepšího času v královské třídě MotoGP dosáhl v úvodních dvou volných trénincích Randy de Puniet z Francie na kawasaki, druhý byl již jistý světový šampion Australan Casey Stoner. Jednička Ducati se v Malajsii snaží navázat na vítězství z nižších dvou kubatur.

O postavení na startu jednotlivých tříd definitivně rozhodnou výsledky sobotní kvalifikační části.