Rubriky:

Motocykly

Pešek: Motorka mi nešla do otáček

22. října 2007 08:30

Český motocyklista Lukáš Pešek se v úvodu závodu v Malajsii trápil a nakonec skončil až šestý. V cíli v rozhovoru pro deník Právo popsal příčinu svých potíží.

Co se s vámi dělo v úvodu závodu v Malajsii?

První tři kola mi nešla motorka vůbec do otáček a já jsem se propadal startovním polem. Navíc jsem tam měl i nějaké kolize, což mě vyhnalo ze stopy. Vyloženě jsem se pral s motorkou a dlouho hledal způsob, jak zrychlit.

Čím se to povedlo?

Začal jsem řadit úplně jinak a najednou jsem jel téměř o vteřinu na kolo rychleji než jezdci přede mnou. Snažil jsem se ze všech sil docvaknout čelní skupinu, v závěru už to bylo takřka podle mých představ. Nakonec jsem byl šestý, což při průběhu závodu beru jako úspěch.

Více o VC Malajsie najdete ZDE:

Největší sok Kojama však dojel lépe, čímž se vám vzdálila třetí příčka v šampionátu…

Touhy po třetí příčce v MS se nevzdávám, ale bude to moc těžké. Při ztrátě patnácti bodů potřebuji být ve Valencii na pódiu a doufat, že Kojama neustojí ten tlak a udělá chybu. Loni jsem skončil šestý, letos chci alespoň 4. místo udržet a nechat za sebou Corsiho i Pasiniho.

Mluví se o vašem takřka jistém přechodu do dvěstěpadesátek, budete tedy jezdit za tým Emmi-Caffe Latte společně se Švýcarem Lüthim?

Mohu k tomu říci jen to, že v pondělí odpoledne mě po návratu z Malajsie přímo na ruzyňském letišti čeká důležité setkání – a po něm budeme všichni moudřejší.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Časová osa: Motocykly