Smrž zahájil sezónu MS superbiků umístěními v první desítce

DAUHÁ

Motocyklový závodník Jakub Smrž prožil úspěšný vstup do své druhé sezóny v mistrovství světa superbiků. Čtyřiadvacetiletý Čech, jezdící na ducati, se umístil v obou sobotních závodech na katarském okruhu Losail u Dauhá v elitní desítce.

V úvodní jízdě byl Smrž klasifikován na desáté pozici se ztrátou 24 sekund za vítězným Troyem Baylissem na stroji stejné značky. V druhém závodě Smrž svůj čas výrazně vylepšil, zaostal za nejrychlejším Fonsim Nietem jen o 13 sekund a dojel devátý.

Stejná příčka patří českému závodníkovi i celkově, vede bývalý dvojnásobný šampión Bayliss. "Po sobotě určitě nemám důvod k nespokojenosti, dvě umístění v Top 10 jsou dobrý počin na úvod. Tým provedl na motorce po pátku mnoho změn a zlepšení bylo od rána znát. Motorka byla mnohem klidnější a zlepšila se i výdrž gum," uvedl Smrž v tiskové zprávě.

Přiznal, že první kola jel spíš vlažně. "Avšak postupně jsem získal k motorce větší důvěru a začal zrychlovat. V druhé jízdě jsem měl lepší start a od začátku jsem jel na 100 procent. V postupu vpřed mě ale zbrzdil Němec Neukirchner, přes kterého jsem se nedokázal dostat," dodal Smrž, kterého nyní čeká závod na oblíbeném australském okruhu Phillip Island.

MS superbiků:
1. závod: 1. Bayliss (Austr./Ducati) 36:11,468, 2. Biaggi (It./Ducati) -0,396, 3. Corser (Austr./Yamaha) -1,878, ...10. Smrž (ČR/Ducati) -24,429.
2. závod: 1. F. Nieto (Šp./Suzuki) 36:12,963, 2. Xaus (Šp./Ducati) -0,301, 3. Biaggi -1,321, ...9. Smrž -13,269.
Průběžné pořadí MS: 1. Bayliss 38 b., 2. Biaggi 36, 3. F. Nieto 34, ...9. Smrž 13.