Maximem českých motocyklistů v Estorilu je zatím čtvrtá řada na startu

ESTORIL

Poslední místo ve čtvrté řadě startovního roštu je zatím maximem českých jezdců po prvních kvalifikačních jízdách před nedělním závodem mistrovství světa silničních motocyklů v Portugalsku. Na okruhu v Estorilu zajel ve třídě do 250 ccm Karel Abraham 16. čas, Lukáš Pešek rovněž na aprilii byl o jedno místo horší.

Teprve patnáctiletý Karel Pešek, mladší bratr Lukáše, který má šanci díky divoké kartě startovat ve svém druhém závodě v životě, je v nejslabší třídě do 125 ccm zatím poslední mezi 36 klasifikovanými jezdci. Dnes by mu dosažený čas stačil na úspěšnou kvalifikaci do závodu, definitivní podobu ale dostane startovní rošt až v sobotu.

Nejrychlejší ve stopětadvacítkách byl Francouz Mike di Meglio na derbi, vítěz obou dosavadních kvalifikací Bradley Smith z Británie zajel jen 23. čas. Provizorní pole position v kubatuře do 250 ccm vybojoval Ital Marco Simoncelli na gileře.

Trénink na nejsilnějších strojích zvládl nejlépe Dani Pedrosa. Španělský vítěz předchozího závodu v Jerezu a lídr MotoGP byl s hondou jen o čtyři setiny rychlejší než slavný Valentino Rossi na yamaze, který se vzpamatoval po dopoledním pádu v tréninku na mokré trati.

GP Portugalska - 1. kvalifikace
125 ccm: 1. Di Meglio (Fr./Derbi) 1:47,990, 2. Terol (Šp./Aprilia) 1:48,357, 3. Ranseder (Rak./Aprilia) 1:48,369, 4. Corsi (It./Aprilia) 1:48,407, 5. Kojama (Jap./KTM) 1:48,781, 6. Cortese (Něm./Aprilia) 1:48,795, ...36. K. Pešek (ČR/Aprilia) 1:55,453.
250 ccm: 1. Simoncelli (It./Gilera) 1:41,427, 2. Debón (Šp./Aprilia) 1:41,474, 3. Kallio (Fin./KTM) 1:41,593, 4. Bautista (Šp./Aprilia) 1:41,803, 5. Pasini (It./Aprilia) 1:41,804, 6. Simon (Šp./KTM) 1:42,189, ...16. Abraham 1:43,583, 17. L. Pešek (oba ČR/Aprilia) 1:43,760.